Draugas.lt vs DarniPora.lt vs Tinder

Internetinės pažintys Lietuvoje vis labiau populiarėja – tai galime matyti iš gausybės pažinčių portalų, kurių tik daugėja. Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad visos jos panašios – užsiregistruoji, bendrauji, susitinki. Tačiau ar tikrai taip yra?  Juk kad išliktim palyginti mažoje rinkoje, turi kuo nors išsiskirti.

Vienas pirmųjų pažinčių portalų Lietuvoje – Draugas.lt. Tikėtina, kad tai, jog kurį laiką ši svetainė neturėjo konkurentų arba turėjo labai nedaug, lėmė milžinišką šios svetainės populiarumą, kai Lietuvoje atsirado internetinių pažinčių poreikis. Žinoma, tuomet ėmė rastis ir kitos pažinčių svetainės, tačiau įeiti į rinką antram ne visada taip paprasta (juk „Pepsi“ dažniausiai perkama tada, kai nėra „Coca-cola“).

Reikia pastebėti, kad Draugas.lt iki pat šių dienų išlaikė savo kaip ne tik pažinčių portalo,bet labiau daugiafunkcinės pramogų platformos kryptį. Čia be pažinčių rasite krūvą žaidimų, skelbimų lentą, anekdotų kampelį, horoskopus, sapnininką, įvairių testų, muzikos grojaraštį, ir daugybę kitų pramogų. Tai puiku, jei ieškote kaip praleisti laisvalaikį, tačiau, jei jūsų tikslas – antroji pusė, visos kitos paslaugos gali šiek tiek blaškyti dėmesį.

Draugas.lt pažintys apžvalga. Ši svetainė veikia panašiai kaip ir daugelis kitų – sukuri anketa, na, o tada jau renkiesi tai, kas tave domina labiausiai – gali parašyti patikusiam vaikinui ar merginai arba pranešti, ką veiki, bendrame narių forume – galbūt kas nors tave pastebės.

Kol pažinčių portalai buvo tik kaip erdvė gauti kieno nors telefono numerį, tokios koncepcijos visiškai pakako (beje, ir dabar ne viena pažinčių svetainė pasitenkina tokia koncepcija).  Tačiau pasaulinės tendencijos internetinių pažinčių srityje paskatino žengti kitą žingsnį – galbūt įmanoma sukurti programą, kuri galėtų pagal tam tikrus kriterijus atrinkti tinkamus partnerius ir taip sumažinti nesėkmingų internetinių pažinčių tikimybę?

Tokią koncepciją ryžosi įgyvendinti psichologas Gediminas Navaitis, sukūręs rimtų pažinčių svetainę DarniPora.lt. Patyręs psichologas su komanda sukūrė suderinamumo sistemą, kuri, remiantis narių suderinamumo testo rezultatais, kiekvienam asmeniškai parenka labiausiai tinkamus partnerius. Tokiu būdu nariams nereikia gaišti laiko bendraujant su žmonėmis, kurie neatitinka jų charakterio ir su kuriais požiūris į gyvenimą kardinaliai skiriasi.

DarniPora.lt, priešingai nei Draugas.lt, yra nišinė svetainė – skirta tik tiems, kurie ieško rimtų santykių. Ko gero, sužinojus, kad šioje svetainėje nėra toleruojamas slėpimasis už kačiukų nuotraukų, kiekvienam vedusiam vyrui, ieškančiam vienadienių nuotykių, nebesinori registruotis šioje svetainėje. Taip pat administracija blokuoja anketas narių, kurie nurodo neieškantys įsipareigojimų.

DarniPora.lt iš kitų svetainių skiriasi ir tuo, kad čia nėra reklamos, tad nereikalingi skelbimai neblaškys Jūsų dėmesio. Kiekvienas naujas narys turi užpildyti registracijos formą ir atlikti psichologų parengtą suderinamumo testą. Prisijungę prie savo anketos šalia kiekvieno nario, atlikusio suderinamumo testą, matysite Judviejų suderinamumą procentais ir galėsite nuspręsti, ar verta užmegzti pažintį.

Technologijoms žengiant į priekį nesnaudė ir mobiliųjų programėlių kūrėjai. Gimė nauja internetinių pažinčių koncepcija – pažinčių programėlės, kuriose vos vienu piršto judesiu gali peržvelgti krūvą vienišių nuotraukų. Viena populiariausių tokių programėlių – Tinder.   

Pažinčių programėlės Tinder esmė labai paprasta – žiūrėti krūvą narių nuotraukų ir jei narys patinka, stumti nuotrauką į kairę, jei nepatinka – į dešinę. Kai simpatijos sutampa, turite galimybę nariui parašyti. Kadangi reikia pažymėti vietovę, rodomi nariai, esantys netoliese. Nustebsite, kiek daug lietuvių čia užsiregistravę!

Didžiausias svetainės trūkumas – nuotrauka yra pagrindinis bruožas, pagal kurį turi nuspręsti, ar nori susipažinti. Privalumas – nuotraukų vertinimas gali būti visai smagus žaidimas. Deja, dažnai tik žaidimas.